חדשות

שגיא אליהו, סמנכ"ל הכספים ומנהל הפעילות הבינלאומית של קבוצת אמן:

"המאבק בהלבנות הון ובהונאות הזניק את פעילות אמן ברוסיה ובמזרח אירופה"


"פוטין מקדם באופן אישי את המאבק בהלבנות ההון – וענף ה-IT לבנקאות ברוסיה חוגג. פעילות קבוצת אמן במזרח אירופה וברוסיה צומחת בשנים האחרונות בקצב שנתי ממוצע של 25%", אמר אליהו בסיכום פעילותה הבינלאומית של אמן ב-2012

המאבק בהלבנת הון ובהונאות ברוסיה ובמזרח אירופה הביא לצמיחה שנתית ממוצעת של 25% בפעילותה הכוללת של קבוצת אמן באזורים אלה בשנים האחרונות. כך אמר שגיא אליהו, סמנכ"ל הכספים ומנהל הפעילות הבינלאומית של קבוצת אמן. קבוצת אמן פעילה ברוסיה, קזחסטן ופולין. שגיא מסר כי החברות של אמן גייסו ברוסיה ובמזרח אירופה אנשי IT ואנליסטים עם התמחות בתחום הבנקאות והקימו מרכז פיתוח באילקוצק שבצפון רוסיה.

"הנשיא פוטין החליט לקדם באופן אישי את המאבק בהלבנת הון ובהונאות פיננסיות, כדי לייצב את מאות הבנקים המקומיים, לשדרג את מעמדה של רוסיה ולמנוע בריחת משקיעים החוששים מגורל דומה לזה של איל ההון חודורקובסקי, שהרשויות התנכלו לו. כתוצאה מכך, פעילותנו ברוסיה במגזר זה ובמגזרים קרובים גדלה בהתמדה".

אליהו הזכיר מחקר שערכה לאחרונה KPMG לפיו כשלושה רבעים ממועצות המנהלים במוסדות הפיננסיים באזור רוסיה, מזרח ומערב אירופה דנים בנושאי המאבק בהלבנת הון מדי חודש או מדי רבעון.

"אנו מסייעים לבנקים ולארגונים רוסים לתאם בין המערכות שלהם למערכות הבינלאומיות, לציית לתקני אבטחת מידע, לנטר ולנטרל פעילות חשודה, לבצע אינטגרציית מידע ולהכפיל את התועלת ממגמת ה-big data", ציין אליהו. "אנו משרתים לקוחות כגון אלפה בנק ו-Sberbank.

קבוצת אמן פועלת ברוסיה ובמזרח אירופה באמצעות חברות בת ומייצגת בין את החברות הישראליות נייס ואקטימייז. "שוק ה-tier1 הרוסי מעניין ויש מעין מרכזי עמק סיליקון רוסי. התחומים החמים קשורים גם לניהול מידע מהסוג שאנו מספקים באמצעות אינפורמטיקה וכן אבטחת מידע, IT לציות לרגולציות וביג דאטה. הניסיון שאנו רוכשים שם מול חברות גדולות שמשרת לקוחות בארץ בתהליך של הזנה הדדית", הוסיף סמנכ"ל אמן. "לאחרונה רואים פרויקטים גדולים, בין היתר בתחום ה-desktop virtualization בקרב הבנקים והמגזר הממשלתי. המקומיים מתכוונים להשקיע בפתרונות נטוורקינג ושרידות עסקית".החברה הבת של אמן ברוסיה היא DIS Group ואילו בפולין אמן פועלת באמצעות Integral Solutions Poland. פעילות אמן פולין התחילה עם פתרונות ניהול ידע במוקדי שירותי לצד פתרונות אינטגרציית נתונים של אינפורמטיקה, עם דגש על מגזרים כגון בנקאות וטלקום. שגיא צופה גידול של 25% בפעילות החברה בפולין ב-2013.

תחום מתפתח אחר במדינות הסלביות הוא ניהול ידע במוקדי שירות, באמצעות פתרונות של KMS Lightouse שבבעלות אמן. בישראל לבדה יש במגזר זה מעל 40 לקוחות.

"אנו יוצרים בסיס לקוחות בשוק הרוסי ועוסקים בשיפור כולל של חוויית הלקוחות באמצעות מערכת ניהול ידע מקצה לקצה עם פונקציונליות של שירות עצמי. יכולות של הקלטת שיחות במוקדי שירות הופכות לקומודיטי, אך כיום מיישמים פתרונות עם ערך מוסף כגון פונקציות של אנליטיקה, ניהול כוח אדם ושיבוצי משמרות במוקדי שירות. מאתגר לשבץ במשמרות אלפי עובדים במרכזי שירות, ואמן מכרה ומימשה פתרונות במגזר הזה", הוסיף שגיא.

אופי הפעילות בקזחסטן דומה לזה שברוסיה, עם דגש על פתרונות אינטגרציית נתונים של אינפורמטיקה, לצד עסקאות יפות עם מערכות של סיטריקס. "מאז שלקחנו את נציגות סיטריקס בקזחסטן לפני כשנה וחצי, מינינו מעל 10 שותפים פעילים וחלה צמיחה של כמעט פי שניים בהכנסות סיטריקס בקזחסטן ביחס לתקופה שלפני הנציגות", סיכם שגיא.

 לפרטים נוספים