חדשות

 מאבק ישראלי-אמריקני בהתקפות סייבר: חברת פייראיי (FireEye) משלבת מוצרים עם אימפרבה הישראלית 

חברת FireEye מיוצגת בישראל על ידי חברת InnoCom מקבוצת אמן. שילוב המוצרים ישפר את ההגנה על יישומים קריטיים, נתונים וקניין אינטלקטואלי, בפני התקפות סייבר מתקדמות ובפני פגיעות אבטחה מתוך הארגון

חברת FireEye (פייראיי), המובילה בתחום עצירת מתקפות הסייבר הממוקדות (APT), והמיוצגת בישראל על ידי חברת InnoCom מקבוצת אמן, הכריזה על שיתוף פעולה עם חברת אימפרבה (Imperva) הישראלית, אשר נסחרת בבורסת ניו יורק (IMPV) ומציעה קטגוריה חדשה של פתרונות אבטחת מידע עבור מידע עסקי חשוב במרכזי נתונים (data centers).
פייראיי ואימפרבה הודיעו שהן שילבו את מוצריהן בהצלחה, בכדי לשפר את יכולתם של ארגונים לזהות ולבלום נוזקות (malware) ופגיעות אבטחת מידע מתוך ארגונים.
לדברי יהוונתן גד, יו"ר ומנכ"ל משותף באינוקום, המייצגת את פייראיי בישראל, המהלך מגיע בעיתוי מתבקש: "בימים אלה אנחנו חווים גל חדש של התקפות סייבר מסוכנות על ארגונים ישראלים, התקפות מהסוג שמוצרי פייראיי מסוגלים להתמודד איתן. השילוב עם אימפרבה רק מעצים את יכולתנו לתת מענה הולם להתקפות כאלה".
התקפות סייבר מתקדמות עוקפות כיום את הגנות האבטחה המסורתיות באמצעות שימוש בנוזקות (malware) בכדי לפגוע באנשים בתוך הארגון, ואז לגשת למידע רגיש ולשחררו באופן בלתי מורשה. חברת ורייזון דיווחה כי 69% מהנתונים שחוו פגיעת אבטחת מידע כללו נוזקה, וכי ארגונים רבים נותרים לחלוטין בלתי מוגנים.

חברת המחקר גרטנר ציינה בדוח תחת הכותרת 'מיטב הפרקטיקות לצמצום איומי אבטחת מידע מתקדמים', "קיימת הסכמה רחבה שהתקפות מתקדמות עוקפות את בקרות האבטחה המסורתיות, המבוססות על חתימה, ושההתקפות נותרות בתוך המערכות לזמן ארוך בלי שהן יזוהו. כבר נפגעתם - אתם רק לא יודעים את זה".
פייראיי מספק מנוע וירטואלי ייחודי המגן על עובדים מפני פגעי אבטחה חיצוניים וכן חוסם תעבורת תקשורת הכוללת נוזקה. אימפרבה מטפלת בפעילות חשודה מצד אנשים בתוך הארגון, ובכלל זה מאבחנת פעילות זו, מבקרת אותה ומתעדת אותה. החברה מאפשרת לכללי מדיניות אבטחת המידע להגביל באופן אוטומטי את הגישה ליישומים רגישים וכן לנתונים היוצאים מתוך אנשים מוגדרים בתוך הארגון.
שילוב המוצרים של שתי החברות יאפשר לצוותי אבטחת מידע לזהות באופן אוטומטי נוזקות בצירי התקפה הכוללים אתרי אינטרנט, בהודעות דואר אלקטרוני ובקבצים משותפים, וכן לפרוס בקרות גישה המונעות מאנשים בארגון לגשת למידע וליישומים עסקיים בעלי רגישות.
פייראיי השלימה לא מכבר  גיוס של 50 מיליון דולר נוספים בהון סיכון ממשקיעים חדשים וקיימים. בין המשקיעים: סקוויה קפיטל, נורווסט ונצ'ר פרטנרס, גולדמן זקס, ג'וניפר נטוורקס, סיליקון ואלי בנק ואחרים. 
אודות אימפרבה 
אימפרבה (Imperva) היא חלוצה ומובילה בקטגוריה חדשה של פתרונות אבטחת מידע עבור נתונים עסקיים חשובים במרכזי נתונים. לאימפרבה יותר מ-1,700 לקוחות משתמשי קצה ואלפי ארגונים המוגנים באמצעות התקנות מבוססות ענן. לקוחות אימפרבה כוללים ארגונים מובילים, ארגוני ממשלה וספקי שירותים מנוהלים המתבססים על החברה בכדי למנוע גניבת מידע רגיש על ידי האקרים וגורמים מתוך הארגון. מידע נוסף: www.imperva.com.
אודות FireEye
מערכת ההגנה בפני נוזקות (malware) של חברת FireEye האמריקאית הינה הדור הבא במערכות הגנה בפני נוזקות ואיומים מתקדמים, התקפות zero-day והתקפות APT. הפתרונות של FireEye מתווספות להגנות אבטחת מידע מסורתיות, כגון חומות אש רגילות וחומות אש מהדור הבא (NGFW), IPS, אנטי וירוס ו- web gateways, אשר אינן מסוגלות לעצור נוזקות מתקדמות וכך משאירות חורי אבטחה מהותיים ברשתות הארגוניות.
איומים מתקדמים ממשיכים להתחדש ולעשות שימוש מתוחכם ב- exploits כדי לעקוף את תוכנות אבטחת המידע המסורתיות. גניבת מידע, ריגול קיברנטי, חבלה במערכות ובמידע הם רק חלק מהתרחישים המתקיימים כיום בהתקפות מסוגים שונים.לפרטים נוספים