חדשות

בדרך למסלקה פנסיונית:
 קבוצת אמן פיתחה והכריזה על מערכת ממשק למסלקה פנסיונית עבור גופים מוסדיים
 
בעקבות הקמת המסלקה הפנסיונית בישראל, השלימה קבוצת אמן את פיתוחה של מערכת ממשק למסלקה פנסיונית ומכריזה היום על זמינותה עבור גופים מוסדיים בענף הפיננסים. המסלקה הפנסיונית מיועדת להעברת מידע אודות החסכונות הפנסיוניים מכלל הגופים המוסדיים בנקים, חברות ביטוח, חברות המנהלות מוצרי פנסיה וקופות גמל) למפיצים )יועצים פנסיוניים וסוכנים פנסיוניים(. שלב א' של המסלקה אמור לעלות לאוויר בסוף חודש יוני השנה ושלושת השלבים הבאים יבוצעו במהלך 3 השנים הבאות.
 
בהתאם לדרישות הרגולטור והמסלקה הפנסיונית ובהתאם לדרישות הסטנדרטיזציה של משרד האוצר, מערכת For-B מהווה תשתית המאפשרת לגופים מוסדיים להתממשק אל המסלקה הפנסיונית המרכזית, לבצע פעולות, להחזיר בצורה מנוהלת, מאובטחת ומבוקרת תשובות והיזונים חוזרים על כל בקשה שהגיעה מן המסלקה, להעביר מידע על ניוד כספים ועוד.
 
המערכת מבצעת האזנה לכספת הוירטואלית בה שמור המידע על הקרנות והעמיתים, קולטת את הקבצים מן המסלקה ומחזירה חיוויים והודעות על טעויות. היא מבצעת תהליכי בקרה והתראה אוטומטיים כגון: בקרת תקינות ואיכות הממשקים, התראות על אי עמידה בזמני תגובה, טיפול בהיזון חוזר מסוג 'שגיאה' ועוד. המערכת פועלת בסביבת פלטפורמת אינפורמטיקה, המיוצגת בישראל על ידי קבוצת אמן.
 
לדברי זיו אברמוביץ, מנהל החטיבה הפיננסית של קבוצת אמן: "מערכת For-B, המבוססת על מערכת 'גמל אינפו' של קבוצת אמן, מהווה מוצר מדף אשר פותח על בסיס ידע נרחב של קבוצת אמן בתפעול קופות גמל וקרנות השתלמות. לאמן למעלה מ-35 שנות ניסיון מתמשך כמפתחים, מטמיעים ומשתמשים במערכות בתחום הגמל. היכרות עמוקה זו תורגמה לפיתוח מערכת איכותית המתאימה בדיוק לדרישות הרגולטור ומשרד האוצר מחד ולצרכים של הגופים המוסדיים מאידך. בשל הניסיון הרב שלנו קבוצת אמן ערוכה ליישם את המערכת בצורה מהירה וגמישה".
 
אברמוביץ' הוסיף כי קיימים כבר גופים בשלבים מתקדמים של התעניינות במערכת וביישומה בשל לוח הזמנים אשר הוגדר ליישום המסלקה הפנסיונית ולהתממשקות הגופים המוסדיים למסלקה.
 
לדברי פרי פויירשטיין, סגן מנהל החטיבה הפיננסית בקבוצת אמן: "לקוחותינו יכולים להיות בטוחים בידע והניסיון שלנו בבואם להחליט על מערכת ממשק למסלקה הפנסיונית. לאמן הכרות מקיפה ומעמיקה עם שוק הגמל והפנסיה - החל באגף שוק ההון באוצר וכלה בספקים ומשתמשים אחרים בתחום הגמל והפנסיה, פועל יוצא מעבודתה רבת השנים בתחום. אמן עוקבת באופן שוטף אחר השינויים ברגולציה, בחקיקה ובמגמות בשוק ההון בארץ ומבצעת התאמות במערכות שבטיפולה".
 
 
אודות קבוצת אמן
קבוצת אמן מובילה את שוק ה-IT בישראל עם עולם של פתרונות, שירותים ומוצרים בתחום התוכנה. לחברה, המונה מעל 1,000 עובדים ופועלת ממשרדים ראשיים בישראל, חברות בנות בארץ ובמזרח אירופה (פולין, רוסיה וקזחסטן). חטיבת המוצרים של קבוצת אמן מייצגת בישראל, בין השאר את החברות:Citrix , Informatica, Symantec, HP, Palo Alto Networks, FireEye, Good Technology ועוד. החברה מציעה מגוון של שירותים ופרויקטים מתקדמים בתחומים כגון אינטגרציה ואיכות נתונים, תשתיות תוכנה, פיתוח תוכנה,  אבטחת מידע, שו"ב, ERP, WMS, הנדסת אנוש בתוכנה מיקור חוץ ועוד.לפרטים נוספים