חדשות

 אינפורמטיקה מספקת מיסוך נתונים להגנה על נתונים רגישים ב- Hadoop

אינפורמטיקה, הספקית המובילה בעולם של תוכנות אינטגרציה לנתונים, המיוצגת בישראל על ידי קבוצת אמן, הכריזה על תמיכה בערבול נתונים דינמי (Dynamic Data Masking) עבור Hadoop. בכך היא מספקת אבטחת מידע מבוססת מדיניות עבור אפליקציות הפועלות ב- Hadoop, אשר מהווה מענה לאתגרי אבטחת מידע בביג דאטה.

"עסקים רוצים לאחסן ולנתח כמויות גדולות של נתונים כדי להשיג יתרון תחרותי, אך טכנולוגיות חדשות מכילות סיכונים פוטנציאליים לחשיפת מידע רגיש", אמר ינאי מילשטיין, מנהל תחום אינפורמטיקה בישראל בקבוצת אמן. "כעת כשה- Dynamic Data Masking תומך ב- Hadoop, מנהלי אבטחת מידע יכולים להרחיב את מדינויות אבטחת המידע שלהם בקלות וביעילות אל פלטפורמות הביג דאטה, ולהימנע מסיכונים מיותרים".

בדוח של גרטנר מאוקטובר 2013, ציינו מנהלי המחקר באביש סוד וארון צ'נדרסקרן כי "ברור כי Hadoop לא נבנתה מתוך מחשבה על סביבת IT ארגונית, מכיוון שיש בה מחסור באמצעי שליטה חזקים לאבטחת מידע".

לקוחות אינפורמטיקה יכולים כעת להעתיק מדיניות של מיסוך נתונים אל Hadoop ללא צורך בהתאמה מיוחדת של האפליקציות או כתיבת קוד כלשהו. מנהלי אבטחת מידע יכולים למנף מדיניות ניהול גישה ולהפעיל חוקי מיסוך נתונים עבור רכיבי מידע שונים, שסומנו כמידע רגיש או חסוי. משתמשים בעלי הרשאות יוכלו לגשת לנתונים, בעוד משתמשים ללא הרשאות יוכלו רק לצפות בערכים ממוסכים. המיסוך הדינאמי של אינפורמטיקה תומך גם בפלטפורמות ביג דאטה כגון Teradata ו- Netezza.לפרטים נוספים