חדשות

מחלקת השו"ב בחטיבת התשתיות של קבוצת אמן הטמיעה מערכת HP RUM (Real User Monitoring) כחלק ממערכת השו"ב הארגונית במכבי שירותי בריאות. המערכת מבוססת על מוצר BSM של חברת HP. פתרון ה-RUM  של HP תאפשר למכבי שירותי בריאות לנטר חוויית משתמש אמיתית, אל מול המערכות הארגוניות, על בסיס ניתוח תעבורת רשת התקשורת. הפרויקט ארך כמספר חודשים והסתיים בתחילת חודש אפריל. היקף הפרויקט נאמד במאות אלפי שקלים.
 
באמצעות פתרון HP RUM, מסוגלת כעת מכבי שירותי בריאות לנטר חווית משתמש אמיתית על מערכות מורכבות כגון מערכת עם מספר שכבות תקשורת, מערכת מבוססת משתמשים למול Citrix ועוד. יכולת ניטור חווית משתמש אמיתית באמצעות פתרון RUM סיפקה למכבי תמונה רחבה יותר של תפקוד המערכות הקריטיות בארגון וזיהוי בעיות קיימות. עד כה עבדו במכבי שירותי בריאות עם מערכת שו"ב מרכזית הכללה ניטור תשתיות וחווית משתמש סינטטית.  
 
השימוש במערכת RUM מספקת למכבי שירותי בריאות את היכולת לנתח את תפקוד המערכות ולחקור תקלות במצב מתקדם. בנוסף, המערכת מאפשרת למכבי לשפר את יכולות התפעול על ידי אספקת מידע על התהליכים החשובים במערכות המידע בארגון ועל ידי כך לשמור על רמת שירות גבוהה של יישומי מערכות המחשוב הקריטיות, המשרתות למעלה מ- 2 מליון מבוטחים.
 
לדברי אורי ברק, מוביל תחום שו"ב במכבי שירותי בריאות: "מערכת HP RUM מספקת לנו נקודת מבט אמיתית בזמן אמת וכבר בשלב ההטמעה המערכת הוכיחה את עצמה. המערכת מספקת לנו נתונים רבים אשר לא היינו מסוגלים לעקוב אחריהם עד כה וזה מסייע לנו בפתירת בעיות עוד בטרם הן מופיעות".
 
בשלב הראשון, המערכת הוכנסה לשימוש לניטור יישומי ה- Web החדשים שהועלו לאויר לאחרונה במכבי: אתר האינטרנט Maccabi On Line ואפליקציית המובייל של החברה. מערכת ה- RUM נתנה תמונה מלאה על היישומים, מידת השימוש, השונות בזמני התגובה בין המודולים השונים וכן נתנה משוב לצוותי הפיתוח והתמקדות על מנת לשפר את היישומים החדשים.
 
לדברי חיים קריגר, מנהל Proffesional Services בקבוצת אמן: "על מנת לספק למכבי את הפתרון המיטבי, הוטמע פתרון HP RUM, כחלק מפתרון BSM כולל, המספק למכבי קבלת סטטוס עדכני של האפליקציות הקריטיות לקיצור הזמן לפתרון תקלות ובעיות. יש לציין כי מכבי קיבלה תוצרים מהפתרון בתוך 5 ימים מרגע ההתקנה ". 
 
אודות קבוצת אמן
קבוצת אמן היא חברת ה-IT מהמובילות והגדולות ביותר בישראל ובין חברות ה-IT הוותיקות בארץ. הקבוצה מעסיקה מעל ל-1000 מקצועני IT בתחומים שונים ומציעה ללקוחותיה עולם מלא של פתרונות ומוצרים מתקדמים בתחום מערכות מידע וטכנולוגיות בעולמות תוכן של תשתיות, פיתוח תוכנה ויישומים ומיקור חוץ. הקבוצה מתמחה במתן פתרונות בתחומים שונים, ביניהם: אינטגרציה ואיכות נתונים, וירטואליזציה, אבטחת מידע, סייבר, שליטה ובקרה, פיתוח תוכנה,  ניהול ידע, הנדסת אנוש בתוכנה (UX), WMS, BI, סמיקונדקטורס ועוד. הקבוצה מייצגת בארץ חברות בינלאומיות מובילות בתחומן, ביניהן: Citrix, Informatica, Palo Alto Networks, Good Technology, FireEye, Solera Networks,  BackBase ועוד, והיא שותפה בכירה של חברות טכנולוגיה מובילות כמו HP, Symantecומיקרוסופט. הקבוצה מספקת גם פתרונות מיקור חוץ במודלים שונים אשר חלקם ייחודים בישראל. לחברה משרדים ראשיים בישראל וחברות בנות בארץ ובמזרח אירופה.לפרטים נוספים